نحوه سیم کشی باغ انگور

 • تالیف شده در : 1400/09/28
 • کشاورزی هم مانند دیگر صنایع دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده است و کشاورزان برای اینکه بتوانند از یک زمین بیشترین محصول را برداشت کنند باید بتوانند از ابزار های مفید در این زمینه استفاده کنند. استفاده از ابزار ها علاوه بر افزایش کیفیت و کمیت محصول، می تواند از ان به خوبی محافظت کند. یکی از کارهایی که باعث بهبود روند رشد یک گیاه، مخصوصاً بوته انگور می شود، سیم کشی برای آن است. نحوه سیم کشی در باغ انگور باید به گونه ای باشد که بوته ها بتوانند به راحتی بر روی آن ها قرار بگیرند. برای انجام این کار باید ابتدا شما پایه هایی را تهیه کنید که دارای چند سوراخ بر روی بدنه خود باشند. پایه های بتنی می تواند انتخاب بهتری نسبت به پایه های فلزی باشند. ابتدا پایه ها را با فاصله چهار متر از یک دیگر قرار می دهیم و بعد سیم مخصوص که قطور مشخصی دارد را از بین منفذهای پایه ها عبور می دهیم. به این عمل سیم کشی گفته می شود که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهیم شد.

  تماس با ما

  داربست انگور با سیم

  داربستی کردن انگور یک روش بسیار مناسبی است که می تواند باعث شود تا آسیب های هنگام چیدن محصول به حداقل برسد. داربستی کردن یا همان ایستاده کردن، روشی است که به واسطه چندین پایه و سیم، بوته های انگور از حالت سنتی و خوابیده به حالت ایستاده تبدیل می شوند. داربست انگور با سیم به نسبت سیم کشی کردن معمولی کمی متفاوت است. در این روش پایه ها دارای دوشاخه ای هستند مانند حرف (Y) که سیم ها از روی دوشاخه عبور می کنند. بعد از عبور سیم ها از روی داربست، بوته ها بر روی آن قرار می گیرند. این روش مزیت های بسیار زیادی دارد که کمترین مزیت آن کنترل آب یاری و کاهش هدر رفت آب است.

  داربست سیم انگور
  داربست انگور با سیم

  سیم داربست انگور

  سیم داربست انگور معمولا در نحوه سیم کشی باغ انگور تاثیر زیادی دارد. معمولاً این سیم جنسی دارد که بتواند به خوبی در برابر شرایط جوی مقاومت کند و همچنین باید به گونه ای باشد که به راحتی زنگ نزد. زنگ زده شدن سیم داربست خود باعث می شود تا کیفیت محصول کمی کاهش پیدا کند. استفاده از سیم داربست انگور می تواند به کشاورزان کمک کند تا بوته های انگور خود را از آفاتی که بر روی خاک وجود دارد، در امان نگه دارد. ماهور با داشتن تجربه بسیار بالا در زمینه تولید سیم داربست انگور و پایه های بتنی می تواند یاری کننده شما در این زمینه باشد.

  سیم داربست انگور
  سیم داربست انگور

  سیم کشی باغ انگور

  سیم کشی باغ انگور می تواند به چند روش قابل انجام است که یکی از این روش ها، مدل داربستی است و روش دیگر، سیم کشی معمولی است. در خصوص سیم کشی داربستی در متون بالا مفصلاً به آن پرداخته ایم. سیم کشی باغ انگور معمولاً به این صورت است که سیم ها از میان پایه های بتنی عبور می کند و از ابتدا تا انتها یک ردیف کشیده می شود. سیم کشی باغ انگور باعث می شود تا نور خورشید به تمامی اجزاء انگور تابیده شود و روند رشد آن را نیز بهبود ببخشد.

  داربست انگور با سیم بکسل

  گاهی اوقات این مورد به وجود می آید که سیم های متفاوتی برای سیم کشی باغ انگور وجود دارد و شما نمی دانید که باید از کدام نوع سیم استفاده کنید. یکی از سیم هایی که در سیم کشی باغ انگور از آن استفاده می شود، سیم بکسل است. سیم بکسل به دلیل قطر بالا و دوام بیشتر معمولاً در مناطقی استفاده می شود که بوته های انگور وزن بیشتری نسبت به سایر نقاط دارند. همچنین استفاده از سیم بکسل در سیم کشی باغ انگور می تواند به عمر سیم کشی نیز بیافزاید. شما می توانید برای تهیه انواع سیم ها برای سیم کشی باغ انگور به سایت ماهور بتن مراجعه کنید.

  داربست انگور سیم بکسل
  داربست انگور با سیم بکسل

  قیمت سیم داربست انگور

  استفاده از ابزارهای متعدد در امر کشاورزی می تواند روند تولید یک محصول را به طرز چشمگیری افزایش بدهد. این که ابزار تا چه حد می تواند در کیفیت و کمیت یک محصول مانند انگور تاثیر داشته باشد، یک امر قطعی برای همگان است. اما مسئله مهمی که در این جا وجود دارد این است که قیمت این ابزار ها در چه حدی است. یکی از ابزارهای مفید در امر ایستاده کردن باغ انگور سیم برای سیم کشی است. قیمت سیم داربست انگور به موارد بسیار زیادی بستگی دارد که مهم ترینِ این دلایل جنس سیم است. شاخصه بعدی موثر بر قیمت سیم، قطر آن است که طبیعتاً به هر میزان قطر بیشتر باشد،‌ قیمت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

  سیم مخصوص داربست انگور

  شما برای اینکه بتوانید باغ انگور خود را سیم کشی کنید باید بتوانید از سیم مخصوص داربست انگور استفاده کنید. سیم مخصوص داربست معمولاً قطر های مختلفی دارد. معمولاً قطری که برای این سیم ها تعیین می کنند بین 2 میلی متر تا پنج میلی متر است. سیم های باغ انگور معمولا دارای استحکام کافی برای نگهداری بوته ها هستند و نباید از هر سیمی در این روند استفاده کنید. در ادامه به سیم مناسب داربست پرداخته ایم که می توانید آن را مطالعه کنید.

  سیم مخصوص داربست انگور
  سیم مخصوص داربست انگور

  سیم مناسب انگور

  با خواندن مطالب بالا، بی شک یک سوال مهم برای شما پیش آمده که سیم مناسب انگور چه سیمی باید باشد. سیم مناسب انگور معمولاً جنسی از نوع پلی استر دارد. این نوع سیم با ترکیب رزین پلی استر تولید می شود و قطری مخصوص دارد. معمولاً برای استفاده در باغ های انگور از قطر 2 میلی متری تا 5 میلی متری آن استفاده می کنند. شاید این نکته هم برای شما جالب باشد که بگوییم، دام و قدرت این نوع از سیم ها به حدی است که می تواند وزن بسیار زیاد را هم تحمل کند. در سایت *** انواع سیم و ابزار های مخصوص داربستی کردن باغ انگور وجود دارد که ی توانید در آن جا درباره آن مطالعه کنید.