داربستی کردن باغات

 • تالیف شده در : 1400/09/25
 • شاید بسیاری از افراد به خاطر نداشته باشند که در گذشته نه چندان دور، کشاورزان و تولید کنندگان محصولات کشاورزی برای اینکه بتوانند درختان خود را از معرض آفات به دور نگهدارند، از ابزار هایی مانند ستون های چوبی استفاده می کردند. با گذر زمان این ستون ها جای خود را به داربست های مختلف دادند. داربستی کردن باغات چند سالی است که در کشور عزیزمان ایران رو به رشد رفته و اکثر باغ داران، مخصوصاً کشاورزانی که باغ انگور دارند از این نوع استفاده می کنند. داربستی کردن باغات مزیت های فراوانی را هم برای کشاورزان و هم برای درختان به همراه داشته است. ما قصد داریم در این مقاله در خصوص داربستی کردن باغات و نحوه اجرای این امر برای شما بیشتر توضیح دهیم. پس پیشنهاد می کنیم اگر شما هم علاقه به راه اندازی باغ به وسیله داربست هستید،‌ تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

  تماس با ما

  مزایای داربستی کردن باغات انگور

  استفاده از داربست در باغ های کشاورزی مزیت های بسیار فراوانی برای محصولات و کشاورزان به همراه داشته است. بیشترین استفاده از داربست در پرورش بوته های انگور است. معمولاً کسانی که در امر پرورش و تلید انگور دستی بر آتش دارند، از ایین روش برای راه اندازی باغ خود بهره می برند. اولین مزیتی که این عمل با خود به همراه دارد، دور کردن بوته از آفاتی است که در سطح خاک وجود دارد. این عمل باعث می شود تا کیفیت محصولی که در انتهای سال به کشاورز داده می شود، یک محصول با کیفیت و بدون آسیب باشد. همچنین این شیوه باغداری، باعث می شود که اگر زمانی بوته های انگور دچار آفت زدگی بشوند، روند آفت زدایی و مبارزه با آن به مراتب راحت تر از شیوه های سنتی باشد.

  داربستی کردن باغ
  مزایای داربستی کردن باغات انگور

  دیگر مزیت های داربستی کردن باغات انگور

  یکی دیگر از مزیت های مهم داربستی کردن باغات، مخصوصا باغات انگور استفاده از روش های آبیاری نوین است. در این روش نسبت آبی که یک بوته استفاده می کند به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند و همین امر باعث صرفه جویی در صرف آب می شود. مزیت بعدی که می توان نام برد، جلوگیری از سرما زدگی است. معمولا در روش سنتی بوته های انگور به صورت یکجا قرار داشت و همین امر باعث می شد تا اگر محصولی سرما زده شود، کل بوته از بین برود. کاهش آسیب های ناشی از بارندگی مزیت بعدی داربستی کردن باغات است. برای تهیه داربست های باغ ما می توانید به سایت ماهور بتن به آدرس *** راجعه نمایید.

  مزایای داربست کردن باغ
  مزیت های داربستی کردن باغات انگور

  کاهش هزینه های کارگران

  اگر شما هم یک باغدار هستید که انگور پرورش می دهد، حتما با این مسئله رو به رو شده اید که هزینه کارگرها در هنگام چیدن محصول چقدر میتواند در میزان سود شما تاثیر گذار باشد. در روش سنتی و خوابیده، زمان برای چیدن محصول نهایی بیشتر از حالت ایستاده است و علاوه بر اتلاف وقت و بالا رفتن هزینه کارگان، برخی از انگور ها از دید کارگران پنهان می ماندند و چیده نمی شدند. در روش داربستی کردن، این مشکل کاملا رفع شده و کارگران می توانند در زمان کمتری تمام محصول را از بوته ها جدا کنند.

  داربست باغ
  کاهش هزینه های کارگران

  نحوه داربستی کردن باغ انگور

  داربستی کردن باغ انگور می تواند کار یک کشاورز را بسیار راحت تر کند. اما قبل از این که شما بخواهید یک باغ انگور را داربستی کنید باید به چند نکته مهم و اساسی دقت کنید. اولین مورد در خصوص داربستی کردن باغ انگور این است که شما باید آب و هوای منطقه خود را مورد بررسی قرار دهید. طبیعتاً اگر شما در منطقه سردسیر هستید، داربستی کردن باغ ممکن است شما را با مقداری مشکل مواجه کند. برای داربستی کردن یک باغ شما به چند پایه بتنی نیاز دارید. البته پایه های بتنی به دلیل مقاومت بالا به شما پیشنهاد می شود. پس از نصب پایه ها در ردیف بوته های انگور، یک میله یا نبشی که معمولا از جنس گالوانیزه است را بر روی آن نصب می کنیم تا حالت (T) به خودش بگیرد. بعد از نصب آن شما باید سیم های فولادی خود را از ابتدا تا انتهای ردیف ها بکشید و بوته ها را بر روی آن سوار کنید. استفاده از ابزارهای به روز می تواند کمک ویژه ای به شما در این امر داشته باشد. سایت تخصصی ماهور بتن به آدرس *** می تواند یک مشاور عالی در این زمینه را به شما ارئه دهد.  

  نحوه داربست کردن باغ انگور
  نحوه داربستی کردن باغ انگور

  یک نکته مهم در داربستی کردن  باغ انگور

  یک نکته مهم در خصوص داربستی کردن باغ انگور وجود دارد و آن فاصله بین پایه هایی است که شما در ردیف بوته های انگور قرار می دهید. فاصله بین دو پایه معمولاً چهار متر است که شما باید آن را به بهترین نحو رعایت کنید. رعایت این مورد، علاوه بر این که از نظر زیبایی به باغ شما جلوه می دهد، باعث می شود، بوته های شما درهم تنیده نشوند و آسیب نبینند. شما می توانید برای دریافت مشاوره در خصوص چگونگی راه اندازی و ابزار های مورد نیاز این امر، به سایت ماهور بتن به آدرس *** مراجعه کنید.